Powietrzna pompa ciepła do CWU

Powietrzna pompa cieła PPC 2.7 do ciepłej wody użytkowej została zaprojektowana dla wszystkich którzy chcą zmodernizować swoje istniejące system grzewcze oraz cenią sobie komfort powiązany z niskimi kosztami eksploatacji.

Pompa dedykowana jest głównie do domów jednorodzinnych jako układ bezobsługowy do podgrzewu CWU po sezonie grzewczym. Zasada działania PPC jest prosta. Pompa ciepła odzyskuje zawarte w powietrzu atmosferycznym ciepło i transportuje je do bufora (zasobnika) gdzie jest przetrzymywane do czasu użycia.
Efektywność działania pompy ciepła uzależniona jest od powietrza, czym cieplejsze powietrze tym niższe koszty obsługi. Pompa działa idealnie w zakresie temperatur od -5 do + 45 stopni C.

Nieprzeszkadzają jej w pracy niekorzystne warunki atmosferyczne, czy brak słońca!

Producent pompy podaje, że w trakcie testów do podgrzania 200l wody sieciowej (8-10st C do 50st C) zużycie prądu wyniosło niecałe 2kWh co przekłada się na koszt ok. 30 zł miesięcznie. Powyższe parametry osiągnęto przy temperaturze zewnętrznej 13st C. W okresie letnim z uwagi na wzrost COP pow. 5,0 koszty te będą jeszcze niższe.Na zestaw montażowy PPC do podgrzewania CWU składa się:

  • Powietrzna pompa ciepła;
  • Elektroniczny mikroprocesorowy system sterujący;
  • Pompa wody;
  • Uchwyty montażowe;
  • Armatura hydrauliczna oraz kable zasilające.